Історія бібліотеки

Перші відомості про бібліотеки які існували на території сучасного Хмельницького району відносяться до 19 століття, то були особисті зібрання місцевих поміщиків. Так магнат Пшездецький який володів Чорним Островом та навколишніми селами мав кілька тисяч десятин орної землі, понад 5 тисяч селян – кріпаків, розкішний палац, чудову картинну галерею  та бібліотеку.

Село Плоскове належало поміщику Лотоцькому, який теж мав власну бібліотеку. Процес створення публічних бібліотек для громадського користування розпочався у другій половині 19 століття. І пов'язаний він був з відкриттям у населених пунктах церковно - приходських та земських шкіл. Діяла бібліотека в Бахматовецькому  волосному училищі.

Процес створення широкої мережі бібліотечних закладів розпочався у 20 –х роках 20 століття, коли після страхіть та голоду громадянської війни  на Україні утвердилась влада Радянського уряду. На початку 20 – х років територія Хмельницького району входила в склад 5 районів  Проскурівської округи, Подільської губернії  ( Бахматовецький район, Меджибізький, Проскурівський, Фельштинський, Чорноострівський ).

В серпні 1929 року в Грузевиці утворили колгосп ім.Леніна, який очолив талановитий організатор, бідняк - Басистий Володимир Мусійович.

Пізніше була відкрита й бібліотека колгоспу.  Знаходилась вона в приміщенні сільського клубу.

Під час ВВв в селі було зруйновано  120 сільських будинків, приміщення школи, ферми, бібліотеки.

Після війни все почало відбудовуватись.

В 1963р. було збудовано нове  приміщення для бібліотеки та дитячого садочка.

А в 1978р. було збудовано великий будинок культури, де на 2-у поверсі розмістили й бібліотеку. В 2008р. проведений капітальний ремонт цього приміщення, а заодно й бібліотеки. Зараз бібліотека розміщена в двох кімнатах  на площі 80м.кв.

В 1954р. на посаді бібліотекаря працювала Мегега Ольга, яка на даний час разом із чоловіком Норчуком Володимиром проживають в Дніпрпетровську.

Після неї очолювала бібліотеку Гаєвська Галина.

В 60-х роках 20ст. в бібліотеку прийшла працювати Блажко Марія Михайлівна. Пропрацювала вона тут довгий час. Нині вона вже покійна.

Довгий час працювала в бібліотеці Дацкова Жанна Борисівна Зборовська Галина Іванівна Нині на посаді завідуючої сільською бібліотекою працює Свередюк Ніна Леонідівна ( з липня 2012р.).

В бібліотеці з 2013р. діє комп’ютерний центр з підключенням до мережі Інтернет. Для послуг  користувачів є три комп’ютери, принтер.

Грузевицька сільська бібліотека є соціокультурним, інформаційним, право-освітнім центром для сучасної молоді.

При бібліотеці створений та діє молодіжний правовий клуб «Феміда». Молоді люди знайомляться з новинками правового законодавства та беруть участь в різноманітних конкурсах на правову тематику.

Фонд бібліотеки станом на 1 січня 2015р. налічує 6999 примірників книг та періодичних видань.

Щороку завдяки сільському голові фонд поповнюється новою літературою, проводиться підписка газет та журналів( близько 30 назв на будь-який смак як для дітей, так і для дорослих).

В бібліотеці є краєзнавчий куточок, де зібрані предмети домашнього вжитку.

А також альбоми про наших земляків - учасників Другої світової війни;  тих, що були репресовані в 30-х роках минулого століття.

В бібліотеці є альбом з фотографіями з масових заходів, що проводились в бібліотеці та за її межами.

Бібліотека постійно проводить різноманітні масові заходи з використанням сучасних комп’ютерних технологій.